Причина за славење во домот на Сања од „Брза кујна“ – се огласи на ИНСТАГРАМ, пријателите ѝ честитаат, нема што да крие!

Причината за прослава беше преубава

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Нашата позната водителка имаше голема причина за прослава, а по тој повод се огласи и на својот Инстаграм профил.

Имено, Сања Савеска го прослави својот 41-ви роденден, а како изгледаше погледнете во продолжение.

Пармантната водителка на Брза кујна по тој повод објави фотографија на која ја држи тортата, но и една интересна порака.

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Еве што напиша таа:

„Годините не значат ништо, тие се само бројка!

Важен е мирот, среќата и радоста кои ги носиме во срцата и пријателите со кои ги споделуваме. Но најважно е без оглед на се, низ годините да чекориме храбро и со насмевка

Бидете ми сите живи и здрави и едно огромно благодарам за искрените и убави честитки.

П.С.

Пред 1 има 4 ,не ги кријам, си ги сакам, мои си се сите“, полни 41, напиша Сања Савеска на Инстаграм,

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Инаку, Сања оваа година заедно со готвачите Марк и Никола ги развеселува гледачите во кулинарското шоу „Брза кујна“.

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Таа претходно беше една од главните водителки во Телевизија 24 каде долго време ја водеше „Македонија денес“.

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Таа денес важи за една од омилените водителки на нашата публика, а мошне популарна е и на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

И нема потреба да ги крие годините

Сања редовно објавува фотографии на Инстаграм на кои секогаш изгледа тип-топ среден од глава до пети.

Некои од нив погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска

Фото: Инстаграм/ Сања Савеска
(Visited 1.501 times, 1 visits today)