Реклама
Наши ѕвезди

Приказната на македонската пејачка ќе ви го скрши срцето: Го изгуби сопругот и остана сама со мало бебе

Тие имаа нераскинлива врска, но cмp-ттa ги раздели.

Реклама

Со нејзините песни сите пораснавме, а денес е зрела жена која храбро чекори низ сите животни предизвици.

Повеќе не знимава своја авторска музика и денес Маја Саздановска е дел од бендот на Калиопи, а воедно работи во НОБ како организатор, а се занимава и со шминкање.

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

Пред повеќе од деценија Маја доживеала голема трагедија, после која останала самохрана мајка на мало бебе.

Маркетинг

Кога нејзината ќерка Срна имала само 9 месеци, тешката болест на нејзиниот сопруг, археологот Саша Лилчиќ прогресирала и непосредно пред првиот роденден на Срна, тој пoчинaл.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

Љубовта кон Саша, кај Маја никогаш не згаснала и постојано се труди да го задржи споменот на него.

Бидејќи нивната ќерка била премногу мала, Маја дава сѐ од себе да ѝ ги пренесе спомените за нејзиниот татко.

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

Поради целата ситуација пејачката побарала и стручна помош со цел целата ситуација да не остави длабоки лузни кај Срна.

Во поткастот „Сец со Цец“, Маја раскажа детали за својот живот.

Откако Срна веќе потпораснала започнала да прашува и детали за својот татко.

ФОТО: Принтскрин

Според советите од стручната помош Маја одлучила цела вистина да ѝ ја каже на Срна.

Маја и Срна, која денес има 11 години се вистинска инспирација и пример за сите оние кои поминуваат низ слична ситуација во семејството.

ФОТО: Принтскрин

И покрај тоа што добиваат максимална поддршка од сите од поширокото семејство, Маја одлучила да се преселт и да живеат сами.

Секој слободен момент го поминуваат една со друга и заедно ги пребродуваат сите тешки моменти.

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

ФОТО: Инстаграм / Маја Саздановска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button