Реклама
Наши ѕвезди

Преовладуваат светлите бои: Адријан Гаџа го покажа домот – еве кој е главен таму

Познатиот пејач од Скопје, покажа дел од својот дом.

Реклама

Гаџа откри кој царува во неговата куќа.

Албанскиот пејач Адрјан Гаџа имаше одлична кариера во Македонија.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Тој беше еден од најпопуларните пејачи кон крајот на 90-тите.

Маркетинг

Неговите песна хитови, а каде и да настапуваше се бараше билет повеќе.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Тој период беше и златно време за македонската естрада.

Пејачите работеа со полна пареа и одржуваа концерти.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Гаџа освен што одлично пееше, тој фантастично и танцуваше.

Мора да се признае дека тој беше вистинско освежување за македонската естрада тогаш.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Денес неговата музичка кариера е ставена на пауза, а тој се има целосно посветено на својот приватен бизнис.

Гаџа е сопственик на ресторан во скопската населба Топанско Поле.

Максимално се вложува во овој бизнис и токму затоа и одлично функционира.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Ретко се појавува во медиумите и не сака воопшто да зборува за својот приватен живот.

Активен е на Инстаграм, но ниту таму не може да се види фотографија која ќе наговести дека пејачот е вљубен.

Вљубени е во животните и дома чува домашни миленичиња.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Двете кучиња и мачката буквално царуваат во неговиот дом.

На Инстаграм тој објави видео од своите миленичиња, а во позадина се гледа дел од неговиот дом, во кој преовладуваат светлите бои.

Сѐ е уредено во урбан и модерен стил.

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

ФОТО: Инстаграм / Адријан Гаџа

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button