Пред многу години оваа дама ја носеше титулата на најубава жена во МАКЕДОНИЈА – ќе се изненадите како изгледа сега!

Беше првата Мис на Македонија

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Поранешната манекенка и некогашна мисица од неодамна заплови и во водителските води и сега важи за една од најубавите водителки во Македонија.

Вера Мештеровиќ за кратко време стана позната и како една од најубавите и најзгодните водителки во Македонија, но очигледно дека нејзе воопшто не и беше тешко да ја освои оваа титула ако ја земеме во предвид нејзината претходна успешна кариера како модел и манекенка.

Таа беше првата Мис на Македонија, а интересно за неа е и тоа што и денес, по толку години, изгледа речиси идентично.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Таа се уше може да се пофали со тело на кое многумина можат да и завидуваат, но и со својот убав природен изглед.

Тоа впрочем можеме да го видиме и од нејзиното последно издание на Инстаграм на кое позираше во кусо плетено фустанче и куса јакна со пердуви, а во центарот на вниманието се нејзините убави нозе.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Мештеровиќ целото издание го заокружи со црни чизми до колена со тенки високи потпетици, а многу жени беа воодушевени како од нив, така и од портокаловата туника во која изгледаше прекрасно.

Во прашање е модно парче кое можете да го комбинирате со фармерки, хеланки, но и да го носите самостојно како Вера.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Како Вера изгледаше во ова издание, но и неколку други нејзини изданија погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ

Фото: Инстаграм/ Вера Мештеровиќ
(Visited 2.552 times, 1 visits today)