Предизвик: Правевме 100 чучњеви на ден, цел месец еве што се случи!

Тројца млади луѓе, Спенсер, Шенон и Бренда, се обидоа да направат нешто со своето тело, да го зајакнат и да ги санираат недостатоците што им пречи.

Па тие го прифатија предизвикот – 100 сквотови на ден! Еве како изгледаше тоа. Шенон мислела дека нема да може да направи повеќе од 30 сквотови и дека нејзиното тело не може да издржи. Таа го прифати предизвикот затоа што не беше задоволна од тоа како изгледаше. Шенон генетски има подебели нозе, но отсекогаш сакала да ја обликува позадината и да ја натера да изгледа поголема.

„Навистина сакав да видам дали овие сквотови ќе ми помогнат да го зацврстам глутеусот, да добијам поголема позадина!“, Возбудено рече Шенон. Спенсер беше тенок цел живот, тој сакаше да добие мускулна маса. Бренда пред предизвикот изјави дека изгледа како слаби тринаесетгодишник со „пилешки“ нозе. „Но, додека правам 100 сквотови на ден на плажа, можам да излезам со телото на Ники Минаж“, се надеваше Бренда.

ADVERTISEMENT

И, тогаш тие се фрлија на работа! И сите имаа поинакво искуство по првата тренинг сесија. Шенон не можеше да се пресели следното утро, сметаше дека овие тренинзи ќе бидат полесни. Бренда, од друга страна, помисли дека утрото по нејзината прва тренингот ќе се разбуди цврсто од воспаление на мускулите и нема да може да оди, но се чувствува прилично добро. И орно за наредните денови!

Само мислејќи дека ќе биде толку заморно за 30 дена, Спенсер мислеше да се откаже, но сепак не. Тој даде се од себе за да остане во чекор со поставената норма во тренингот, затоа што пред тоа нормално би вежбал шест дена во неделата. Како што одминуваше времето, Спенсер напредуваше и чувствуваше дека мускулите на нозете се стегаат.

Погледнете што се случи со нивните тела:

Facebook Comments
(Visited 74 times, 1 visits today)
Loading...