Реклама
Наши ѕвезди

Прегрнати и среќни – Перо Антиќ и татко му на забава

Познатиот македонски кошаркар уживаше на забава со својот татко.

Реклама

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во Македонија, Перо Антиќ по долгата и исполнета интернационална кариера сега живее во својата татковина.

Тој е првиот и единствениот досега македонски кошаркар кој играл во НБА лигата, каде две години го носел дресот на Атланта Хокс.

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

Антиќ почнал да игра кошарка на 11-годишна возраст, заедно со неговиот брат Александар во младинските школи на “КК Работнички”, како и во кадетската и јуниорската репрезентација на Македонија.

Маркетинг

На возраст од 16 години го направил своето деби во првиот тим на клубот. На 17 години, отишол на колеџ во САД.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

Перо е татко на три деца, синови кои ги доби во бракот со Ружица Максимовска, со која 13 години успешно пловеше во брачните води.

Во некои од своите интервју има истакнато дека неговиот татко имал клучна улога во неговиот развој како кошаркар.

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

Талентот за кошарката го наследил токму од него.

Неговиот татко Зоран Антиќ 14 години бил професионален кошаркар во Југославија.

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

Перо на Инстаграм сподели фотографија направена во клуб.

Заедно со својот тaтко прегрнати уживаат во се чини одличната атмосфера.

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

ФОТО: Инстаграм / Перо Антиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button