Реклама
MAMA

Прва фотографија од малиот Крстан: Вељко и Богдана го покажаа наследникот- оваа фотографија ќе ви го стопи срцето

Излегоа на семејна прошетка....

Реклама

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ, се породи пред нешто повеќе од еден месец и на свет донесе момче на кое му го дадоа името Крстан.

фото инстаграм/Богдана Ражнатовиќ

Малиот Жељко беше многу среќен поради доаѓањето на свет на својот брат, а сега на социјалните мрежи се појави нивната прва заедничка фотографија.

фото инстаграм/ Вељко Ражнатовиќ

Имено, семејството Ражнатовиќ излезе на прошетка со малиот Крстан, а додека тој спиел, Жељко седнал во количката за да може да се вози заедно со неговиот брат. Оваа глетката воодушеви многумина. Вељко сакајќи да го покрие ликот на својот новороден син, го ставил српското знаме на лицето на Крстан.

Маркетинг
фото инстаграм/ Вељко Ражнатовиќ

Инаку, Богдана Ражнатовиќ и Вељко сонуваат за големо семејство, а желбата малку по малку им се остварува.

фото инстаграм/ Богдана Ражнатовиќ

– Се чувствувам одлично, никогаш подобро! Нон стоп зборувам со Богдан, да! На кого личи малиот? Знаете луѓе, не ме прашувајте ништо. Јас сум веќе пијан! Има и да се запее, ви благодарам – рече тогаш Вељко.

Маркетинг
фото инстаграм/ Вељко Ражнатовиќ

Инаку по раѓањето на малиот Крстан гордата баба Цеца даде изјава за медиумите и тогаш истакна дека е пресреќна и дека би банкнотирала доколку добие внука. Со оваа изјава Цеца ги скокотна новинарите, кои по неколку дена открија дека всушност пејачката ја откри бременоста на ќерка си Анастасија која со своето момче, Немања Гудељ очекува ќерка.

фото инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button