Реклама
Новости

Прва фотографија од внукот на Цеца што се роди вчера – БЕБЕТО ДОБИ ПРЕУБАВО ИМЕ, ова е значењето

Се огласи Вељко Ражнатовиќ по раѓањето на синот, сите го коментираат неоичното име на наследникот

Реклама

Најубавата вест пристигна од семејството на Цеца

Имено, снаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана, се породи по трет пат и роди здраво машко дете.

Веста веднаш ги преплави медиумите, а среќната баба објави и фотографија на која се гледа како Вељко го држи бебето во рацете.

Маркетинг

Тој и неговата сопруга Богдана на бебето му го дадоа преубавото име Исаија кое во превод значи храброст. Покрај ова значење ова необично име има и значење „оние што се способно секогаш за акција“.

Маркетинг
Инстаграм

Исаија има братчиња Жељко и Крстан кои најмногу му се радуваат и одвај чекаат да пристигне во домот да си играат со него.

Инстаграм

Богдана се породи во една приватна болница каде што и беше направен царски рез и сé помина во најдобар ред, пишува српскиот Телеграф.

Инстаграм

Гордиот татко цело време бил во болницата покрај својата сакана сопруга, а таму ја направи и првата фотка со бебето.

Инстаграм

Имено, синот на Цеца цело време беше покрај својата сопруга, а прв се огласи и откако Богдана го роди Исаија.

Инстаграм

„Слава му на Господ! Се роди мојот трет син Исаија“, порача тој, воодушевувајќи ги сите со необичното име на неговиот син.

Инстаграм

Потсетуваме, за венчавката на Богдана и Вељко се зборуваше со месеци, посебно што невестата на свадбата ја носеше венчаницата на својата свекрва Цеца Ражнатовиќ, од нејзината свадба со Жељко.

Тие денес покрај Исаија ги имаат и синовите Жељко и Крстан, а Цеца не крие дека и се променил животот откако станала баба.

Повеќе детали од тоа како поминала забавата кај Цеца, погледнете тука >>

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button