Првата дама на САД ги открива тајните на нејзиниот изглед

Секој и завидува на нејзиниот добар изглед и важи за една од најубавите жени на светот. Меланија Трамп изгледа како супер модел и изгледа многу помлада отколку што е, а својата линија ја одржува со урамнотежена исхрана.

Првите дами секогаш имале големо влијание врз исхраната на нацијата и преку многу иницијативи се обиделе да ја подобрат исхраната на другите луѓе и да споделат некои од нивните добри навики со нив. Не знаеме колку и колку влијае нејзината исхрана и животот ќе има врз другите луѓе. Еве што знаеме за исхраната на Првата дама на Америка досега.

Смути

Првата дма на Америка обожава зелено смути во кое користи спанаќ, целер, моркови, боровинки и јаболка. Овие производи Меланија ги меша со јогурт со низок степен на маснотии, сок од јаболко или портокал, а потоа додава маслиново масло, ленено, омега-3 додатоци и витамин Д.

Овесна каша

Зеленото смути е можеби еден од нејзините омилени избори, но таа не е единствената. Кога не постојат сите состојки што ѝ се потребни за смутито, таа има резервен план кој е здрав. Овес е еден од најздравите начини да се започне еден ден, особено за нашето срце, се додека долго време јадете шеќер.

Многу плодови

Меланија јаде многу овошје. Се обидува да јаде седум различни видови плодови секој ден, барем делумно. Седум мали порции овошје можат да бидат многу, но лекарите препорачуваат најмалку 5 парчиња овошје секој ден за да го намалат ризикот од некои здравствени проблеми како што се инфаркт и рак.

Провокативно е кога станува збор за зеленчук

Таа е вистински обожавател на овошје, но е поприврзана кога станува збор за зеленчук. Меланија откри во интервјуто дека не јаде црн кромид, таа не сака артичока и никогаш не ги става во јадење. Единствениот зеленчук што ѝ дозволува да го стави во сендвичот се краставиците. Иако не е вегетаријанец, таа знае колку е здрава и важна.

Брза храна

Меланија се обидува да јаде здраво, но како обични смртници, и таа понекогаш јаде брза храна.

Чоколадо

Во овој свет нема многу луѓе кои можат без чоколадо. Чоколадата е нејзиниот сладок грев, и таа верува дека е совршено во ред повремено да уживате во чоколадата. Го подобрува кардиоваскуларното здравје, го намалува стресот и го спречува почетокот на дијабетесот.

Сладолед

Верувале или не, кремот и вкусното чоколадо не се нејзиното единствено искушение. Покрај чоколадото, втора слаба точка на Меланија е и сладоледот за кој вели дека за неа е во ред да го јаде од време на време.

Диетална кока-кола

Меланија и Доналд Трамп имаат слични вкусови кога станува збор за пијалоци, И двајцата сакаат да пијат диетална кока-кола, само Меланија сака да пие од стаклено шише.

Витамини

Многу е конзистентно кога земате витамини, и често ги додавате на појадок за добар почеток на денот. Тие се составен дел не само на нејзината исхрана – туку и на нејзината грижа за убавината. Таа го обожава сето она што е природно, а поголемиот дел од него носи витамини Ц и Е.

Нема строга диета

Здравата исхрана е многу важна за неа и е од витално значење за одржување на нејзината витка фигура. Таа не е поддржувач на повеќе диети, па нема да ја видите во групата за поддршка mashed.com. Таа е исклучително дисциплинирана и поради тоа многу жени и завидуваат.

Facebook Comments
(Visited 71 times, 1 visits today)