Огласи
Огласи 2
Стил

Првата дама на Македонија во необично здолниште се прошета низ ЛУКСУЗНИТЕ ПАЛАТИ во Обединетите Арапски Емирати

Огласи 3

Несекојдневно, но потполно шик издание на Бети…

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска

Елизабета посебно внимание привлече со широкиот ремен кој го „подигна“ целото издание на повисоко ниво, како и со интересниот крој на кошулата.

Нашата прва дама Елизабета Ѓоргиевска позираше во уште едно интересно модно издание што ќе им се допадне на нашите вљубенички во модата.

Првата дама заедно со сопругот, претседателот Стево Пендаровски, замина на официјална посета во Обединетите Арапски Емирати.

На нејзиниот официјален профил на социјалните мрежи испливаа неколку фотографии од оваа посета, со кои првата дама посебно привлече внимание со своето издание.

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска

Имено, таа позираше во широка црна сукња со висок струк кое го носеше со бела кошула ставена во него.

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска
Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска

Посебно внимание привлече со широкиот ремен кој го „подигна“ целото издание на повисоко ниво, како и со интересниот крој на кошулата.

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска

На нозете носеше црни високи потпетици, а косата и беше стилизиран со нежно свиткани прамени кои паѓаа на нејзиното лице.

Фото: Инстаграм/ Елизабета Ѓоргиевска

Како нашата прва дама изгледаше во ова свое издание, но и неколку сукњи за кои се инспириравме од неа, погледнете во продолжение.

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Маркетинг

Поврзано

Back to top button