Празнично во домот на Којиќ – Игор сподели убав момент, па сите прашуваа за Северина!

Игор сам за време на празниците.

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм

Верниците го прославуваат Божик, најрадосниот христијански празник во кругот на своето семејство. Така и познатите личности во својот дом, во семејна атмосфера се прославува празникот.

Многу од нив честитаа Божик и преку социјалните мрежи, а меѓу нив е и синот на Кеба, Игор Којиќ.

Бракот на Северина и Игор со месеци е на стаклени нозе, по пишувањата на медиумите.

Иако тие двајца за својот брак не се огласуваат, очигледно е јасно дека овие празници не ги поминаа заедно.

Којиќ на својот Инстаграм профилот објави фотографија од својот дом, каде се гледа лебчето и житото.

Многумина сигурно се надевале дека во неговите објави ќе биде и Северина, но сепак заедничка фотографија нема за време на празниците.

За потсетување, Пред неколку месеци почна да се шпекулира дека на бракот на пејачката Северина (48) и нејзиниот сопруг Игор Којиќ (33) му дошол крајот.

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм

Дека е тоа така, не може да се каже со сигурност затоа што тие никогаш не се огласија по тој повод, но објавите на социјалните мрежи сведочат низ месеците дека парот е разделен – таа поголемиот дел од времето го поминува во Хрватска, а Игор е во Србија, пренесува „Вечерњи.хр“.

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм

Како што пишува српскиот магазин „Стар“, Северина пронашла нова љубов.

Спомнатиот таблоид тврди дека Северина е во врска со десет години помладиот сопственик на винарија, Томислав Воштиниќ.

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм

Сите се посомневаа дека нешто чудно се случува кога на социјалните мрежи сите од семејството Којиќ, односно таткото на Игор, пејачот Кеба, неговата сопруга Оља и сестрата на Игор, Наташа, престанаа да ја следат Северина на социјалните мрежи. Сите го направија тоа, освен 33-годишниот Игор. За нивниот однос неодамна за српските медиуми проговори и самиот Кеба.

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм

– Не знам каде се ниту пак, знам каков е нивниот однос. Возрасни луѓе се и претпоставувам дека знаат, а и секогаш знаеле што да прават. Од друга страна, сè што прават, си прават себеси – рекол тој.

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
Инаку Игор и Северина беа најсимпатичниот брачен пар на балканската естрада, останува времето да покаже што ќе се случи со овој пар.
ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
ФОТО: Игор Којиќ / Инстаграм
(Visited 940 times, 1 visits today)