Празнично видео со пчелички што го воодушеви светот

Видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи

Фото: Принтскрин

Промотивното видео на Ерсте Груп кое е темпирано за да се поклопи со празниците што следуваат ги воодушеви сите.

Откако беше објавени на Јутјуб веднаш стана вирално, а нивната порака „Верувај во љубов, верувај во Божиќ, верувај во себе“ беше одлично прифатена од корисниците на социјалните мрежи. Во него се прикажани пчелички кои не знаат дека можат да летаат, бидејќи од мали ги учат дека имаат премали крилја, а преголемо тело. Но крајот на видеото покажува дека ништо не е невозможно доколку постои верба.

Facebook Comments
(Visited 117 times, 1 visits today)