Празнична реклама која воодушеви милион луѓе ширум светот

Божиќните реклами на познатиот ланец продавници „John Lewis“ веќе со години важат за едни од најомилените видеа на социјалните мрежи.

Принтскрин

Откако минатата година главна ѕвезда беше Елтн Џон, оваа година во центарот на вниманието е симпатичниот анимиран змеј Едгар. Рекламата е за пријателството и само во првите 24 часа имаше преку 10 милиони прегледи на Јутјуб.

Погледнете зошто:

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 39 times, 1 visits today)
Loading...