Реклама
Наши ѕвезди

Прав домаќин – познатиот фолкер ги воодушеви сите со овој потег

Освен на сцената познатиот фолкер е маестрален и во кујната.

Реклама

Нино подготви вкусно јадење, а сето тоа беше забележано пред камерите.

Фолк-пејачот Нино Величковски се смета за голем џентлмен и шармер, а кога тој настапува на некоја прослава, забавата е загарантирана.

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

Неговите манири и џентлменски потези дополнуваат да биде миленик на македонска народна сцена.

Маркетинг

Природата на неговата професија е таква што тој постојано е во друштво на убави жени, но клучот на неговото срце го има само една – Лидија Трифуновска.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

Нивната приказна е интересна, особено затоа што нивната љубов ја криеле многу долги, дури и од семејствата.

Во едно свое интервју пејачот раскажа дека седум години се гледале тајно.

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

Никој не знаел за нив, ниту семејствата, ниту пријателите.

Откако ја обзнаниле љубовта, почнале да живеат заедно.

Од првиот брак познатиот пејач има две ќерки, Анита и Магдалена. Анита е професор по англиски јазик, а Магдалена живее на Малта и работи како графички дизајнер и јога инструктор.

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

Лидија пак од претходниот брак ги има синот Александар и ќерката Марта.

Парот денес ужива во својот мир и спокој, обожаваат да се дружат со пријателите, да патуваат и шетаат.

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

Нино гостуваше во кулинарското шоу на Драгица Стевковска – Драче каде ги покажа своите кулинарски способности.

Пред камерите Нино приготви Кумновски мезалк и ја воодушеви публиката.

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

ФОТО: Фејсбук / Нино Величковски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button