По овој фустан од 1000 денари владее вистинско лудило – и многу МАКЕДОНКИ го обожаваат, а некои веќе и го порачале

Ново лудило на интернет

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Овој пат во прашање е фустан кој чини нешто повеќе од 1000 денари (16 фунти), а што го посакуваат жените од целиот свет.

По моделот во розова боја, направен од нежен сатен и впечатливи, „паф“ ракави владее вистинско лудило.

Интересно е тоа што ракавите можат да се носат на два начини – спуштени или целосно подигнати.

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Моделот е достапен во величини од 34 до 52, а како што пишува британскиот „The Sun“, веќе е распродаден низ многу онлајн продавници.

Фустанот е толку популарен што има и своја фан страна на Инстаграм каде сите објавуваат свои фотографии.

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Многу девојки веќе се решени во него да го дочекаат Божиќ, па останува уште да одлучат каква шминка и фризура ќе направат.

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Па погледнете како изгледа овој хит фустан и во коментарите кажете ни дали ви се допаѓа и како би го носеле?

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress
Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress
Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

 

Фото: Инстаграм/ The George Pink Dress

 

 

 

 

(Visited 588 times, 1 visits today)