По Жената на султанот, се појави и наш македонски султан и ги сруши СОЦИЈАЛНТЕ мрежи – целиот Балкан зборува за него!

По големиот хит „Жената на султанот“, на музичката сцена конечно се појави и главниот јунак од оваа песна.

Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Имено, младиот пејач од Прилеп, Ален Хасановиќ, го објави својот нов спот Лејла, а прашна на социјалните мрежи подигна уште кога ги објави првите фотографии од снимањето на спотот. Од нив можевме да видиме дека талентираниот Македонец потполно го примени имиџот и изгледа како турскиот владетел опкружен со убавици.

Наскоро нова песна „Лејла“, напиша тогаш Ален со оваа фотографија на која речиси никој не го препозна.

Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ

По неколку дена го објави и спотот кој веќе има неколку стотици илјади прегледи на Јутјуб.

Фото: Инстаграм/ Јутјуб (Лејла)

За потребите на снимањето пејачот кој се прослави со учеството во „Гранд ѕвезди“ ангажирал неколку стомачни танчерки кои ја покажаа својата умешност.

Фото: Инстаграм/ Јутјуб (Лејла)

Фановите веднаш забележаа дека Ален изгледа како султан со што и тој се сложи на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Јутјуб (Лејла)

Интересно е и тоа што Ален сам ги направи музиката, текстот и аранжманот за песната, како и аранжманот. Во спотот пејачот е опкружен со убавици кои играат стомачен танц, па спотот веднаш им се допадна на фановите.

Фото: Инстаграм/ Јутјуб (Лејла)

Да потсетиме, песната „Лејла“ е првата од петте песни што Ален наскоро ќе ги престави, а на кои работи со својот роден брат во продукцијата „АХ Медија“. Прилепчанецот со својот неверојатен талент за пеење успеа да го воодушеви целиот регион кога се појави во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а потоа потпиша и договор со оваа продукциска куќа.

Фото: Инстаграм/ Јутјуб (Лејла)

Тој тогаш потпиша договор со кој продукцијата „Гранд“ во целост ќе се грижи за неговата кариера и имиџ,

Фото: Инстаграм/ Јутјуб (Лејла)

Неговата најпопуларна песна се „Те барам“ која има речиси 1.5 милиони прегледи, додека изведбата на „Кој сум ти јас на тебе“ со Белма Карсиќ преку шест милиони.

Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ

Новата песна од Ален „Лејла“ за само неколку дена е прегледана повеќе од 200.000 пати.

Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
Фото: Инстаграм/ Ален Хасановиќ
(Visited 3.242 times, 1 visits today)