Потребно му беше многу време: Мажот на Николина Пишек ја освои со дизајнерски чанти

Николина Пишек (43) на прв поглед не се заљуби во сегашниот сопруг Видој Ристовиќ (40) со кого денес ја слави шестата годишнина од брак.

Атрактивната презентерка го плени српскиот историчар на уметност и колекционер на уметнички дела штом ја виде, на српската телевизија каде што водеше ТВ-емисија. Тој тргна да ја освои со разни знаци на внимание. Во хотелската соба каде што престојуваше, бидејќи поради својата работа живееше на трасата Загреб – Белград, тој и и` испраќаше подароци цвеќиња, колачи и чанти од дизајнер.

Во тоа време, Николина беше „во врска “ со поранешниот играч на црногорската фудбалска репрезентација, Ниса Савеjиќ (46). Видоје штотуку ја прекина својата двегодишна врска со српската актерка Катарина Радивојевиќ (40). Кетрин и Видоје раскинале наводно заради нејзината дива природа.

ADVERTISEMENT

Николина и Видој се дружеа со месеци, пред да стапт во брак. И тогаш тој го предложи многу брзо. Понудата за брак била во белградски ресторан, а прстенот бил од бело злато со дијамант кој чини околу 15 илјади евра. Тој не ја присили да се согласи да се омажи за него, но и рекол кога е подготвена,  тогаш да го стави прстенот на рака.

На почетокот, Николина беше во шок, но веднаш се согласи да се омажи за Ристовиќ. Тие решија да стапат во брак на неутрален терен, во Монте Карло. На прославата имаше 70 гости, а Николина носеше венчаница од американскиот дизајнер Моник Лухилиер . Жак Худек им пееше.

Двојката денес има ќеркиќка Уна Софија (5) и живеат во Белград. Неодамна, тие исто така ја покажаа истата тетоважа на социјалната мрежа. Тие го истетовираа датумот, 27 август, кога се сретнаа, што им е поважно од датумот на свадбата.

Facebook Comments
(Visited 117 times, 1 visits today)
Loading...