Реклама
Новости

Последната објава на Бојана ќе ве расплаче – почина ненајдејно, зад себе остави две мали ќерки

Еве за кого е наменета нејзината последна порака на Фејсбук

Реклама

Поранешната водителка почина во 46 година од животот

Познатата поранешна српска водителка Бојана Јанковиќ почина вчера, на 19 април, во 46 година од животот.

Нејзината последна објава беше пред два месеци, поточно на 22 февруари, кога и се обрти на својата ќерка.

Маркетинг

„Среќен ти роденден првенче на мама, 15 години најголема среќа“, напиша таа под фотографијата што ја сподели тогаш.

Маркетинг
Фото: Инстаграм

Нејзиниот поранешен сопруг, Огњен Јанковиќ, се огласи за српските медиуми по веста дека Бојана е пронајдена мртва.

Се уште чекам потврда, не можам ништо да кажам се уште, Разберете ме, изјави Огњен кој е член на „Белградски синдикат“ за српскиот Телеграф.

Фото: Инстаграм

Која беше Бојана Јанковиќ?

Бојана Јанковиќ (поранешно Николиќ) се прослави како водителка на култната емисија на Пинк, „Сити“ поранешна водителка на Пинк.

Принтскрин/ Јутјуб

Покрај водителството таа се занимаваше и со манекенство, а потоа се повлече од јавноста и му се посвети на семејството.

Таа зад себе остави две деца, ќерки, што ги доби од бракот со поранешниот сопруг Огњен Јанковиќ, член на „Белградски синдикат“.

Фото: Инстаграм

Бојана е една од двете сестри близначки, а и нејзината сестра Ивана беше позната посебно додека беше дел од „Големиот брат“.

По нејзината смрт беше известено и Вишото јавно обвинителство во Белград кое нареди обдукција, а како што пренесуваат медиумите, на нејзиното тело немало траги на насилство.

Фото: Инстаграм

Како што објавија медиумите, Бојана во декември 2023 година доживеала тежок удар кога починала нејзината мајка.

Фото: Инстаграм

Нејзината мајка, покрај нејзината сестра Ивана и малолетните ќерки, и била најголема потпора во животот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button