Реклама
TV

Порaнешната на Игор Џамбазов распали – се врати од Америка и ги искритикува цените во Македонија

Македонската алпинистка се огласи од едено од најубавите места во Македонија.

Реклама

Планинарката и уметница Илина Арсова веќе неколку години живее и работи во Америка.

Таа започна да работи како професорка на Универзитетот Тенеси, а доби и стипендија за докторски студии.

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

Како ликовен уметник реализира над десет самостојни изложби во Македонија и во странство, а учествува на истакнати групни изложби и биеналиња.

Маркетинг

Таа е првата жена Македонка која се има искачено на Монт Еверест.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

Илина е активна на социјалните мрежи, каде нејзините следбеници имаат можност да видат каде е и што прави.

Иако долго време се немаше вратено во Македонија, сепак одлучи да дојде и да ги посети своите најблиски.

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

Многупати за медиумите има изјавено дека за неа не постои поубаво место од Охрид и токму таму и ги поминува овие последни денови на пролетта.

Дождот и малку посвежото време не ѝ пречат да ужива на плажа.

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

Она што најмногу ѝ падна во очи се цените во Охрид, кои и во текот на летната сезона знаат да бидат малце повисоки.

Токму затоа во опис напиша:

„Поздрав од Охрид со цени ко Мајами :)“.

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

ФОТО: Инстаграм / Илина Арсова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button