Реклама
Наши ѕвезди

Порасна ќеркичката на Борко Ристовски – фотографиите од роденденот ќе ви го стопат срцето

Времето брзо лета, а децата си растат.

Реклама

Познатиот македонски ракометар јавно ѝ го честиташе роденденот на својата наследничка.

Некогашниот ракометар и актуелен извршен директор на РК „Вардар“, Борко Ристовски приватно е посветен сопруг и татко.

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

Во 2018 година Борко заплови во брачните води со кумановката Нина Ристовска.
За време на овие 6 години брак, семејството и се зголеми со уште два члена – синот Душан и ќеркичката Анастасја.

Маркетинг

И Нина и Борко се трудат секој слободен момент да го поминат со децата, кои според она што може да се види од видеата на социјалните мрежи, се навистина воспитани и весели дечиња.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

Најважно за нив е да им ги пренесат вистински семејни вредности на децата и да ги изведат на прав пат во животот.

Кога станува збор за изразување емоции, Борко не се штеди на зборови, а ни на дела, па честопати јавно ѝ изразува љубов на својата сопруга.

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

Овој пат тој се огласи по повод роденденот на нивната ќеркичка.

Анастасија наполни една година, па мама и тато сподели фотографии од фотосесијата направена токму за нејзиниот роденден.

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button