Реклама
Наши ѕвезди

Порасна синот на Тијана, сега е поголем дури и од неговиот татко Црногорец – овие фотки ги изненадија сите

Мајчиното срце никогаш не било поисполнето и посреќно

Реклама

Синот на пејачката Тијана Дапчевиќ наполни 15 години, а неговата позната мама со емотивна порака му го честиташе.

Таа објави фотографија од нивниот семеен дом на која е Вук, а покрај него е и тортата со бројот на неговите години.

Фотографии и снимки од Вук објави и неговата тетка Тамара Тодевска, која на овој наин му го честиташе роденденот.

Маркетинг

Принтскрин/ РТС

„Среќен роденден, љубов теткина“, напиша Тамара, а многумина порачаа дека Вик пораснал и дека многу личи на мама.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Потсетуваме, Тијана во една пригода во разговор за Гламур магазин откри дека нејзиниот наследник тргнал по нејзините стапки.

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

„И мама може да се пофали дека е свесна колку е популарен нејзиниот син. Вук од пред година дена почна да се занимава  со правење на музика, нов правец во електронската музика – фонк. Веќе на платформата спотифај има повеќе од милион и пол  слушатели. Има многу фанови, највеќе од Бразил. Можам да се пофалам и да бидам горда на тоа што син ми е талентиран и се занимава со музика“, ни откри тогаш нашата позната пејачка.

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

А колку пораснал синот на Тијана за кој сите велат дека неверојатно многу личи на мама, но и кој сега е дури и повисок од својот татко Црногорец, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Фото: Инстаграм/ Тијана Дапчевиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button