Поранешниот пратеник откри како изгледа еден ден во неговото МНОГУДЕТНО семејство: „Дома е убаво, но не е лесно!“

Поранешниот пратеник со неочекуван потег- еве што реши да работи и дали останува активен член на партијата

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

После цели 25 години се реши да отвори сопствена фирма и да премине во да работи во реалниот сектор.

Некогашниот пратеник, член на управниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународна соработка на партијата, Владимир Ѓорчев заминува во приватниот сектор.

Тој преку социјалните мрежи се огласи и напиша дека животот оди понатаму, односно реши дека е време за промени.

-Здраво на сите. Решив да работам во реалниот сектор. Приватно, во своја фирма, во областа на маркетингот, советувањето, трговијата и услугите, напиша тој и додаде:

Фото: Фејсбук/ Владимир Ѓорчев

Во Македонија секогаш има пофалби и критики. Ако имав државна работа – ќе имаше критики. Ако одиш приватно – повторно критики и неколку честитки.

Ако успееш – пак критики. Ако не успееш, тогаш критики и сеир. Животот оди понатаму.

Среќа и успеси на сите!!-напиша Влатко.

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

Сепак иако многумина помислија дека става крај на својата политичка кариера се чини дека не е така во целост.

Тој објави уште еден статус, па појасни дека останува активен член на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

-Да нема дилеми: Останувам ангажиран и активен во ВМРО-ДПМНЕ. На терен, во комитетите, со членството … Нема откажување.

Македонија и ВМРО се моите животни определби.

Продолжуваме заедно. Ќе победиме. Да живее Македонија-дополни тој.

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

Инаку тој е во брак со Сузана со која имаат 4 деца, Марта, Филип, Никола и Катерина.

Влатко во интервју за „Магазин“ откри дека најголема радост, мотив и среќа наоѓа во неговото семејство.

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

„Дома е Дизниленд. Дома е веселата дружина. Дома се моите штрумфови. Тоа е најубавата улога којашто секој од нас може да ја има. Сите ние сме и другари и пријатели, но улогата на родител мислам дека е незаменлива, не може да се спореди со нешто друго. Дома е убаво, дома е супер, но не е лесно.

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

Од сè по нешто, но станува збор за мерак. Сите тие прегратки, емоции и прашања. Можеш да бидеш сведок на нивниот живот од првиот ден откако се родиле“, кажа Ѓорчев.

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

 

Фото: Фејсбук/ ВладимирЃорчев

(Visited 1.829 times, 1 visits today)