Реклама
Наши ѕвезди

Поранешниот на Калиопи се огласи и ги изненади обожавателите – ова никој не го очекуваше (фото)

Поранешниот сопруг на македонската поп-дива јавно ја пофали.

Реклама

Зафирчев со прекрасни зборови за поранешната сопруга.

Приватниот живот на популарните личности секогаш е поинтересен за публиката.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Калиопи е една од ретките кои секогаш отворено и искрено зборуваат за она што им се случува приватно.

Маркетинг

Активна е и на социјалните мрежи, каде честопати знае да го каже своето мислење и за актуелните ситуации.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Калиопи зад себе има два брака.

И со двајцата претходни сопружници има останато во прекрасни односи и понатаму соработува.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Плод на љубовта со композиторот Ромео Грил е нивниот син Пако, кој живее и работи во Швајцарија.

Калиопи и Ромео и денес соработуваат на професионален план и се одлични пријатели.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Деновиве нашата дива го одржа својот солистички концерт во МТС салата во Белград, а како нејзина поддршка зад сцената беше актерот Васил Зафирчев, со кого таа беше во брак од 2004 до 2011 година.

По завршувањето на концертот тој објави нивна заедничка фотографија и јавно ја пофали пејачката:

„И после 40 години музичка кариера, @kaliopi_official сѐ уште гори кога пее, како да ѝ е првпат. Затоа, сѐ уште силно блеска како сјајна ѕвезда на музичкото небо. Магична ноќ за паметење и фантастичен концерт синоќа во Белград!“.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button