Кафе муабет

Поранешната на Амиџиќ прв пат прозборе за новото момче: Повеќе не крие- “Среќна сум”

Тие се заедно повеќе од два месеци...

По разводот со Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска среќата ја најде со бизнисменот и поранешен фудбалер, Јеврем Косниќ, а сега призна дека ужива во врската со него.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

Кон средината на минатата година како бом(ба одекна веста дека водителот Огњен Амиџиќ и манекенката Данијела Димитровска се разведуваат, а очигледно им требаше доволно време на двајцата да се опорават по разделбата и да се вклучат во нови романси.

фото принтскрин

Огњен среќата ја најде покрај колешката Мина Наумовиќ од која е речиси неразделен, а пред неколку дена се дозна дека и манекенката ја пронашла сродната душа, поранешниот фудбалер Јеврем Косниќ.

Димитровска синоќа прошета на црвениот тепих на роденденската церемонија на магазинот „Стори“, а по тој повод проговори за својата нова љубов.

фото/Ata Images

-Можам само да кажам дека сум среќна, само тоа ќе коментирам за мојот приватен живот вечерва – рече Даниела со широка насмевка на лицето, а кога претставниците на седмата сила ја прашаа дали е таква поради емотивната поврзаност со Косниќ, манекенката само се насмевна и намигна.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

Инаку Данијела и Јеврем се во врска два месеци, а пред тоа тие беа добри пријатели, бидејќи на Димитровска наводно на почетокот малку и пречело тоа што е шест години помлад од неа.

фото инстаграм/Јеврем Костиќ

Како што вчера откри извор близок до поранешниот фудбалер тој ја оставил својата долгогодишна девојка со која планирал брак и деца за убавата манекенка.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

– Се запознале преку пријател и веднаш му се допаднала Даниела. Се забавуваа неколку месеци, но ништо конкретно не се случи, бидејќи тој беше во долгогодишна врска. Меѓутоа, кога сфатил дека има чувства кон Даниела, ја прекинал врската. Тие не влегоа во љубовна врска веднаш по неговото раскинување, бидејќи Даниела беше претпазлива и не сакаше да избрзува, иако и се допадна затоа што е голем џентлмен. Бидејќи беше многу упорен пред два месеци, тие имаа караница, но се договорија да ја сокријат својата врска од очите на јавноста – изјавил извор близок на Јеврем за српски Информер:

фото инстаграм/Данијела Димитровска

– Сега беа во Атина една недела за да се опуштат. Сфатиле дека добро се сложуваат, дека одлично функционираат и веќе договориле заеднички одмор. Најчесто се гледаат во неговиот стан, но тој доаѓа и кај Даниела кога нејзиниот син е кај Огњен. Сè уште не го запознал момчето бидејќи е рано и сакаат подобро да се запознаат. Даниела не го испрашувала Јеврем за бившата девојка, ниту ја интересира, бидејќи тој ја поканил на состанок дури кога ја прекинал врската, а била воодушевена што се покажал како човек кон поранешната девојка. Тоа уште повеќе ја освои, завршува изворот.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

Маркетинг

Поврзано

Back to top button