Реклама
Наши ѕвезди

Поранешната министерка на Зоран Заев го покажа трудничкиот стомак – сопругот никогаш посреќен

Гордо го покажа стомачето, снимката ги разнежни нејзините пријатели, посебно оние што не знаеја дека е бремена

Реклама

Поранешната министерка покажа дека е во блажена состојба

Поранешна министерка за финансии, Нина Ангеловска, и нејзиниот сопруг докторот Виктор Станков наскоро ќе станат родители.

Нина на својот Инстаграм објави колаж видео со кое ги израдува своите следбеници откривајќи дека наскоро започнува ново поглавје во нивните животи.

Маркетинг

Поранешната министерка го покажа трудничкиот стомак во различни периоди од бременоста, но и ехо снимка од бебенцето.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Видеото што го објави е составено од колаж снимки, а Нина на нив изгледа како воопшто да не е поправена, освен стомакот.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Но таа и со трудничкиот стомак е поприлично активна, што може исто така да се види од нејзината објава.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Нина со оваа своја објава веднаш привлече внимание и ги израдува сите оние што не знаеја дека е во блажена состојба.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Имено, таа успешно ја криеше бременоста се до сега, објавувајќи снимки од веќе поодмината бременост.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Потсетуваме, Нина во јули минатата година се омажи за докторот Виктор Станков со кого подолго време беше во врска.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Нина, која пред да стане министерка во владата на Зоран Заев беше позната и како „кралица на попустите“.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Таа во 2018 година беше прогласена за една од „Форбс 30 под 30 години“, а следната година за една од седумте глобални застапнички на UNCTAD за жени во е-трговија.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Нејзиниот сопруг е доктор, уролог, син на познатиот доктор Оливер Станков, професор на Клиниката за урологија.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button