Поранешната министерка за финансии во ова изгледа како милион $ – погледнете како Нина ги носи чорапите што се хит оваа есен!

Поранешната министерка ужива во Баку

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Една од најуспешните жени во Македонија, Нина Ангеловска, моментално ужива во Азербејџан.

Таа на социјалните мрежи објави неколку фотографии покажувајќи како изгледа ноќе главниот град на оваа земја, но една фотографија посебно ги воодушеви нејзините бројни следбеници на Инстаграм.

Имено, поранешната министерка за финансии во владата на Заев за оваа пригода носеше кус здолниште и црна ролка, а во центарот на вниманието беа нејзините хулахопки со точки кои никого не остави рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Нина очигледно посветува внимание и во изборот на своите хулахопки што воопшто не е погрешно. Тие имаат потенцијал од секоја модно издание да направат далеку поинтересна комбинација и да го дадат главниот ефект, а тоа очигледно многу добро го знае и поранешната министерка.

Во последно време во тренд се токму чорапите со точки, а во зависност од распоредот и големината на дезенот, можете да ги носите во најразлични пригоди. Па така според модните „гурура“, хулахопките кај кои точките се распоредени во низа која што се спушта од лавата и десната страна на нозете се идеални за журка. А ситните кругови кои наликуваат на мали точкички апсолутно се адекватни за работа и состанок, и се зависи од тоа со каква блека ќе ги носите.

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Поранешната министерка целото издание го заокружи со робусни чизми и мала црна чантичка, а како изгледаше во ова издание, како и неколку фотографии од Баку, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска
Фото: Инстаграм/ Нина Ангеловска

Тренд со кој сите ќе се вртат по вас, каде и да се појавите!

Овие шарки оваа сезона се враќаат на голема врата, како на маиците, блуските и фустаните, така и на чорапите и хулахопките.

Фото: Инстаграм/ Јелисавета Орашанин Теодосиќ

Хулахопките дезенирани со точки можат да ја зачинат целата модна приказна и на изгледот му даваат посебен печат.

Ваквиот дезен делува елегантно и женствено во исто време, па сите ќе гледаат во вашиот правец. Тие се совршен избор за дами што го сакаат минималистичкиот стил на облекување, а со смело комбинирање можат да се вклопат и во некои многу поинтересно и похрабри комбинации.

Фото: Инстаграм/ Тамара Калиниќ

Неколку интересни комбинации кои можат да ви послужат како инспирација како да го носите овој дезен погледнете во продолжение:

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Фото: Пинтерест

Како да ги носите

Со гумени чизми и волнени чорапи

Со впечатливо палто

Со фустан

Со црни, дебели чорапи

Комбинирајте ги со интересни бои

Со кусо здлниште

Со бела кошула

Плетена блуска

Со шик чизми до глужд

(Visited 12.519 times, 1 visits today)