Понеделник носи пари за Вагата, а на овие знаци ќе им тргне среќно неделата!

Дневен хороскоп за 2 декември.

Oвен

Многу приказни, разговори, но нема конкретни зделки.

Бик

Рутината на работа ве мачи, но добредојдени се викендите. Соработниците не сакаат големи промени.

Близнаци

Проширување на атрактивен бизнис може да се постигне со вклучување близок пријател или дури роднина. Имате добра енергија да инвестирате во неа.

Рак

Вие ги подредувате работите на работното место.

Лав

Треба да ја подобрите комуникацијата со соработниците. Слушајте нечие мислење.

Девица

Вие сте полни со доверба. Вашиот проект е добредојден.

Вага

Веројатно ќе имате службено патување во странство. Парите пристигнуваат попладне.

Шкорпија

Запомнете да ги платите сметките. Имате многу заостанати долгови.

Стрелец

Потребна ви е лична толеранција. Вложувате премногу за другите. Понекогаш сте премногу наивни.

Јарец

Вие вредите. Вие работите со полна сила и не ви е тешко да останете на работното место дури и по неколку часови.

Водолија

Водолиите треба да го слушаат својот партнер со кого живеат заедно. Партнерот има нови идеи за подобрување на бизнисот.

Риби

Не отфрлајте никаков совет или понуда од пријател што ви е даден, можеби ќе најдете нешто што ве интересира.

Жените Лав

Facebook Comments
(Visited 182 times, 1 visits today)