Полнети пржени лепчиња – појадок или вечера која ќе ја обожавате

ADVERTISEMENT

Одличен и брз рецепт за убав појадок или вечера.

Состојки:

6 парчиња бајат леб

ADVERTISEMENT

2 јајца

50 гр брашно

50 гр презли

ADVERTISEMENT

100 гр шунка

100 гр кашкавал

И црн бибер по желба

Подготовка:

Изматете го јајцето во сад на едно парче леб ставете шунка и парче кашкавал, поклопете го со друго парче па потоа извалкајте го прво во брашно, јајце, па на крај презла. Испржете го од двете страни додека не зарумени, па потоа послужете со јогурт  или кисело млеко.

Facebook Comments
(Visited 1.033 times, 3 visits today)

ADVERTISEMENT