Познатиот фолкер тоне во долгови – кога ќе слушнете колку должи ќе се фатите за глава, како успеал до тука да дојде?

Дарко Лазиќ не знае кај му е главата од долгови.

Во последните денови во центарот на вниманието во медиумите беа Дарко Лазиќ и неговата поранешна сопруга Ана Савиќ.

Имено, тој изјави пред јавноста како не ја видел својата ќерка Лорена цела година, што оваа изјава предивика револт кај Ана.

Савиќ на Инстаграм објави докази дека тоа не е така и му се закани со тужба, па потоа фолкерот ијзви дека тие зборови ги кажал во афект.

Па Дарко по таа скандалозна изјава со фотографии покажа како ужива со својата наследничка Лорена.

– Алексеј ја обожава Лорена, генерално многу сака деца, а Лорена исто така за него вели дека е смешен: „Тато, тој е навистина смешен, тој ќе биде дебел како тебе“, раскажал фолкерот што неговата ќерка кажала за нејзиното полубратче.

Дарко со фотографиите од своите деца ги воодушеви сит фанови на социјалната мрежа Инстаграм, коментарите од следбениците беа воодушевувачки.

Овие фотографии сведочат дека Дарко Лазиќ и тоа како е добра татко кои си ги сака своите деца.

 

 

И по насмевката на неговото лице јасно кажува дека тој е среќен што ги има своите деца, и што успеа и покрај сите проблеми што му ги донесе животот, сепак да сфатии дека најголемото богатство е во неговите раце.

Лазиќ си ја отвори душата и изјави дека должи големи пари, па во јавноста почнаа да се споменуваат цифри од 300.000 евра па дури до милион.

– Должен сум и понатаму милион, сега сум милион ипол, рекол Дарко за една емисија.

Дарко пред да ја доживее несреката, во една емсиија откри колку пари заработувал додека имал настапи по клубовите.

Moжеби многу луѓе ќе ме мразат после оваа емисија, но јас сум само искрен и не се фолирам, вели Дарко Лазиќ во гостувањето во емисијата „Гламур специјал“, каде откри многу работи од приватниот живот кои досега не ги кажал во јавност.

Пејачот меѓу другото откри и кој бил најголемиот бакшиш што го добил.

Имало меѓу 50 илјади до 80 илјади евра, за една вечер. Но, помина златното време, не е како порано. Само што јас никогаш не сум се срамел да пеам на ромските веселби, а таму секогаш паѓале најголемите бакшиши, открил Лазиќ.

 

 

 

 

 

 

(Visited 2.112 times, 1 visits today)