Познатиот фолкер ослабна 70 кг и повеќе не изгледа вака – шoк трансформација, ни мајка му не може да го препознае!

За само неколку месеци ослабна повеќе од 70 килограми

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Познатиот пејач Дарко Лазиќ откако направи oпepaција на желудникот драстично ослабна. Тој во еден моменти имаше 140 килограми, а денес, само неколку месеци по oпepaцијата, изгледа непрепознатливо.

Тој сега има руса коса и дополнително ослабна, па неговите фанови не можат да го препознаат.

„Повеќе пати пред да ја направам oпepaцијата се обидував да држам диета, но не можев“, изјави пејачот.

Но денес, како што вели Дарко, кога ќе почувствува глад, доволно му е многу помалку храна за да се најаде.

И како што вели да знаел дека oпepaцијатa за стеснување на желудникот ќе му помогнела толку многу, ќе ја направел многу порано. Тој како гостин во утринската на телевизија „Прва“ додаде и дека закрепнувањето не траело долго време, туку само 15 дена и дека воопшто не било напорно.

Фото: Принтскрин/ Прва

Што се однесува до тоа што некои негови колеги изнесувале негативни коментари за него, Лазиќ вели дека не сака да се расправа и дека го гледа само својот живот, но и дека најважно му е да ги изнесе своите деца на вистинскиот пат.

Инаку, Дарко и пред само неколку дена се најде во центарот на вниманието во неговата изјава за вирусот корона.

Фото: Принтскрин/ Прва

„Каде и да пеев во претходниот период имаше дистанца и сé што треба. Ограничен број на места, немам допир со публиката, јас сум на другата страна“, изјави познатиот пејач во врска со епидемијата.

Фото: Принтскрин/ Прва

„Океј, генерално. Е сега, дали постои страв, па она, секогаш постои некоја доза на страв“ истакна тој и додаде:

„Знаете како, што би кажал јас, корона вирусот кога се појави првото што го направи беше да избега од мене“, изјави тој тогаш во естраднара емисија „Ексклузив“.

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Погледнете уште неколку негови Инстаграм фотографии од пред и по oпepaцијата.

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Фејсбук/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ
(Visited 116 times, 1 visits today)