Познатиот фолкер кога се појави на сцената настана молк – ова е НЕВЕРОЈАТНО, фановите занемеа кога го видоа во ова издание!

Никој не очекуваше толкава промена

Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ

Фолк-пејачот Дарко Лазиќ по сообраќајната несреќа во која за малку ќе го изгубеше животот реши својата линија да ја доведе до совршенство.

Но за жал некои и сега не го делат мислењето дека популарниот пејач изгледа здраво, посебно откако за кратко време ослабна преку 70 килограми.

Впрочем тоа може да се забележи и од неговите последни фотографии што испловија во медиумите.

Фото: ATA

На нив поранешнуиот победник во Гранд ѕвезди изгледа како да ослабнал и многу повеќе од тоа, па неговите фанови се загрижени за неговото здравје.

Фото: ATA

Имено, тој во неделата на 13 септември имаше настап на еден белградски сплав, кога ги изненади сите со својот изглед. Тој се појави во фармерки и црна маица под која го немаше неговиот стомак од кој долго време не можеше да се реши.

Покрај неговиот шокантен изглед заради драстично намалениот број на килограми, Лазиќ ги изненади фановите и со својата нова фризура.

Имено, тој неодамна ја скрати и бојадиса косата, а како изгледа сега погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ

Ова секако дека не е прв пат познатиот печат да ги изненади фановите со своја трансформација, но ова многумина го сметаат за врв во неговата кариера.

Имено, тој својата црна коса ја бојадиса во една од најмодерните нијанси во светот на убавината во изминативе неколку години. Тој сега изгледа атрактивно и може да и парира на својата идна сопруга, Марина Гагиќ, за која сме сигурни дека промената ќе и се допаѓа многу.

Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ

А еве и како изгледаше таа на настапот.

Фото: Инстаграм/ Марина Гагиќ
Фото: Инстаграм/ Марина Гагиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Бранка Лазиќ
(Visited 596 times, 1 visits today)