Познатиот фолкер го ожени својот син- еве како изгледа снаата на Џани

Радиша Трајковиќ Џани го ожени својот син.

Синот на познатиот фолкер, се ожени со својата бремена избраничја Нина Јездимировиќ, а интересно е што невестата дошла во црн фустан, додека младоженецот и Џани во бели кошули, а Слаѓа Трајковиќ во бел фустан.

ФОТО: Стефан Стојановиќ

Венчавката како што рекла Слаѓа за медиумите, било „кратко и слатко“, А Трајковиќ треба да се подготвува за следна прослава.

Помладиот син на Џани, Марко му посака среќа во брачниот живот, а потоа ја најави и својата свадба и тоа со црногорската убавица.

ФОТО: Стефан Стојановиќ

Церемонијата поминала скромно бидејќи владее пандемија со Ковид 19, фолкерот Џани неодамна објави дека ќе се почитуваат сите мерки за време на венчавката, но изјави дека кога сето ова ќе помине ќе направи прослава каква што доликува.

 

(Visited 1.493 times, 1 visits today)