Позната јутјуберка го закопа своето синче во фустанче сошиено од нејзината венчаница

Британи Борен Лич откри нови детали за болниот губиток на синот Кроу.

Познатата 29 годишна Јутјуб ѕвезда, која го изгуби својот син на 30 декември , сподели болни детали од погребот.

„Колку би сакала оваа фотографија да е направена денес, ќе дадам се само да можам повторно да го имам толку блиску“, напиша тажната мајка покрај фотографијата на која позира со своето тримесечно синче.

Малата Кроу на Божиќ во сонот престана да дише.

Фото: Инстаграм/ brittaniborenleach

Веднаш беше прнесен во болница, каде на апарати го одржуваа во живот следните четири дена додека не ги изгаснаа.

„Го закопавме со фустан кој е сошиен од мојата венчаница, омилените играчки од братчињата и во оваа носилка со која му го замотавме телото“, додаде таа.

Фото: Инстаграм/ brittaniborenleach

Таа напиша и емотивна порака до другите родители:

„Направете фотографија од секој заеднички момент. Заборавете ги валканите алишта и садовите. Тоа навистина не е важно. Само сакајте го вашето бебе. Вдишете го длабоко нивниот мири. Запаметете ја неговата насмевка. И сакајте ги навистина најсилно што можете“, напиша таа.

Фото: Инстаграм/ brittaniborenleach

Тие органите на нејзиниот син решија да ги донираат и на тој начин спасија животи на три до четири бебиња.

(Visited 174 times, 1 visits today)