Реклама
Наши ѕвезди

Позната актерка од соседството бремена со најдобриот пријател на нејзиниот поранешен сопруг – шок за нивните заеднички познаници!

Реклама

Оваа вест ги изненади најмногу нивните пријатели…

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Како што пренесуваат медиумите, новиот партнер и татко на детето на познатата српска актерка е најдобриот пријател на нејзиниот поранешен сопруг.

Како што објави српскиот „Телеграф, познатата актерка Анѓелка Прпиќ е во блажена состојба по втор пат.

Од извори блиски до неа медиумите дознаваат дека нејзиниот нов партнер е најдобриот пријател на нејзиниот поранешен сопруг.

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Во прашање е М.Ж. со кого Дарио Прпиќ се познава уште од средно училиште, што ги изненади нивните заеднички пријатели, пишува „Телеграф.рс“.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Наводно М.Ж. заради актерката ја оставил својата партнерка со која што бил 11 години во врска.

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Тие раскинале во март оваа година, а се претпоставува и дека од тогаш е заедно со познатата актерка.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Тие се дружеле и порано, за што сведочат нивните заеднички фотографии, а овој маж беше и на нејзината свадба.

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

И бидејќи во минатото се има „изгорено“, не чуди што една од омилените комичарки во регионот овој пат решила интимата да ја задржи само за себе.

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Но и покрај тоа, веста дека по втор пат ќе се оствари во улога на мајка, сигурно ќе допринесе таа наскоро да го престави и својот партнер во јавноста, иако, познатата актерка деновиве не е расположена да дава изјави за медиумите.

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Потсетуваме, Анѓелка и Дарио Прпиќ се венчаа во 2011 година, а во 2012 година таа го роди нивниот син.

Пред две години тие се разделија, а причината што актерката реши да стави точка на нивниот брак, како што тогаш објавија медиумите, наводно е неверството на нејзиниот сопруг, и тоа со познатата стap*ета Ава Карабатиќ.

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Фото: Инстаграм/ Анѓелка Прпиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button