Огласи
Огласи 2
Кафе муабет

Познатата фолкерка блеска покрај 15 години помладото момче- погледнете каков фраер фати Мина Костиќ

Се појавија заедно на свадба...

Огласи 3

Викендов помладата ќерка на покојниот Џеј Рамадановски, Марија Рамадановски,  стапна на „лудиот камен“.

фото принтскрин

Наследничката на пејачот неодамна ја запроси нејзиниот партнер Стефан Давидовиќ, а сега одлучија својата љубов да ја крунисаат со брак.

фото инстаграм/Џеј Рамадановски

На гала свадбата имаше многу јавни личности а меѓу првите што пристигна беше и пејачката Мина Костиќ.

фото принтскрин

– Среќна сум, но истовремено и тажна бидејќи Џеј го нема, се надевам дека чувството ќе биде како да е со нас. Немам совет за Марија, никогаш не сум се омажила, само сакам да биде среќна. Не сум го запознала Стефан, но таа е задоволна, тоа е единственото важно – рече Мина и додаде:

фото принтскрин

– Што се однесува до мојот брак, се е во божји раце – рече пејачката за „Блиц“.

фото инстаграм/Мина Костиќ

Инаку Мина Костиќ е родена е како Минира Јашари, а нејзините родители Али и Зоја покрај неа имале уште девет деца. Сите тие живееле во трошна куќа во една приградска населба, додека Мина е дадена на посвојување уште од 5 годишна возраст. Неа ја прифатила и огледала Дуда Ивановиќ, тетка на популарниот рапер Иван Ивановиќ Џус.

фото инстаграм/Мина Костиќ

Костиќ никогаш не ги заборавила нејзините биолошки родители.

фото инстаграм/Мина Костиќ

– Сите сме многу врззани, убаво се сложуваме. Слушам често дека луѓето не се сложуваат добро со браќата или со сестрите, но ние сите добро се сложуваме. Татко ми го изгубив пред две години, за него бев многу приврзана…И навистина не бев свесна дека ќе ми биде многу тешко, рекла Мина Костиќ.

Пејачката ја има ќерката Анастасија од врската со пејачот Игор Костиќ.

Маркетинг

Поврзано

Back to top button