Огласи
Огласи 2
TV

Познатата Турчинка што и го растури бракот на султанката ужива со МИЛИЈАРДЕРОТ – неговите родители не се баш најсреќни!

Огласи 3

Познатата турска актерка Ханде Ерчел  постојано е во фокусот на медиумите и со својот приватен живот…

Фото: Инстаграм

Таа е во врска со турскиот бизнисмен Хакан Сабанџи со кого беше фотографирана како се враќаат од одмор во Париз, кога и нивната љубов официјално беше документирана од страна на новинарите. Откако објавија дена нивната врска е сериозна, тие ја посетија и Финска каде уживаа во глетката на поларната светлина, а потоа планираа да заминат во Англија. Но семејството на Сабанџи им стави „вето“ – тие не дозволија да заминат со нивниот приватен авион, така што познатиот пар одлучи да лета на овие дестинации со редовна линија.

Познатата турска актерка Хандел Ерчел која важи за наследничка на Неџла (Фахрие Евџен) и која се прослави со улогите во хит сериите „Црн бисер“ (Siyah İnci) и „Чукни на мојата врата“ (Sen Çal Kapımı), веќе подолго време ги полни медиумите и со својот љубовен живот.

Таа е во врска со Хакан Сабанџи, млад и богат бизнисмен од Турција. Тие се еден од најпопуларните парови во турските медиуми.

Фото: Инстаграм

Тие неодамна се вратија од одморот во Париз кога камерите ги фатија заедно на аеродромот во Истанбул.

Фото: Инстаграм

По патувањето во Париз познатиот пар ќе замине во Финска каде ќе уживаат во глетката на поларната светлина.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Потоа Ханде и Хакан заминуваат во Англија, на уште едно романтично патување, но овој пат нема да патуваат со приватниот авион што припаѓа на семејството Сабанџи, што укажува на тоа дека се уште не добиле „зелено светло“ за нивната љубов, пишуваат турските медиуми.

Фото: Инстаграм

Како што пренесуваат медиумите, Ханде не сакала да има тајна врска со Хакан, па се согласила да биде со него само ако ја сака пред сите.

Тие на почетокот затоа и патуваа толку многу, за да не ја откријат нивната врска, која сепак излезе на виделина.

Фото: Принтскрин

Познатиот пар на аеродромот по враќањето од Париз…

Фото: Инстаграм

Инаку, Сабанџи важи за голем женскар во Турција кој се прослави со својата разузданост и врски со славни убавици.

Фото: Инстаграм

Но овој пат тој не беше „ловџијта“, туку „пленот“, бидејќи актерката не сакаше да има тајна врска со него, па мораше да ги прифати нејзините услови.

Фото: Инстаграм

Нивната врска започна некаде при крајот на минатата година, а Ханде претходно беше во врска со Мурат Далкулич, Керем Бурсин и Кан Џилдирим.

Фото: Инстаграм

Како што своевремено пишуваа турските медиуми, Мурат Далкулич наводно токму заради Ханде се развел од својата поранешна сопруга, Мерве Болугур, која што ја глумеше султанката Нурбано во „Сулејман Величествениот“.

Фото: Инстаграм

Ханде и Мурат ставија точка на нивнта врска во 2020 година, кога познатата актерка прв пат и ќе го сретне својот сегашен партнер.

Фото: Инстаграм

Но нивното зближување не прерасна во посериозна врска бидејќи убавата актерка тогаш беше со колегата Керем Бурсин.

Фото: Инстаграм

Дури по краткотрајната врска со Кан Џилдирим ќе започне кокетирањето со младиот бизнисмен Хакан.

Фото: Инстаграм

Тој е син на познатата турска дизајнерка Азру Сабанџи (која има соработувано со Пинко и Котон) и милијардерот Омер Сабанџи.

Фото: Инстаграм

Семејството Сабанџи е едно од најбогатите во Турција и нивното богатство според Форбс се проценува на околу 20-30 милијарди долари.

Фото: Инстаграм

И љубовната листа на Хакан вклучува многу познати личности од Турција, но и познати светски убавици.

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Маркетинг

Поврзано

Back to top button