Познатата турска актерка се породи

Оваа година нема никогаш да ја заборави

Познатата турска актерка Хазал Каја оваа година ќе ја памти и како една од најубавите во својот живот.

Имено, 29 годишната актерката која глумеше во бројни познати серии неодамна го доби синот Фикрет Алија, а веста на Инстаграм прв ја објави нејзиниот сопруг Али Аталај кој сподели фотографија од болничката соба.

Тие на лудиот камен застанаа оваа година, а фотографиите со нејзиниот труднички стомак завршија во медиумите иако се обидуваа нејзината бременост да ја држат во тајност.

Фото: Инстаграм/ hazalkaya

„Подобро самата да објавам фотографија на која се гледа дека сум бремена, отколку да ме фотографираат папараците. Ова е Фико! “ објави тогаш убавата актерка.

Фото: Инстаграм/ hazalkaya

Инаку, пејачката претходно помина низ тежок период. Имено, Хазал во 2012 доби дијабетес, а во тој период беше и при крај со снимањето на популарната серија „Фериха“ во која ја играше главната улога. Но набргу поради болеста имаше и други проблеми со здравјето, па почна нагло да се здебелува, но откако внесе некои промени во животот нејзиното здравје почна да се подобрува. Таа почна да се храни здраво и да вежба и тоа најмногу и помогна.

Фото: Инстаграм/ hazalkaya
Фото: Инстаграм/ hazalkaya
Извор: Story.hr
Facebook Comments
(Visited 1.423 times, 1 visits today)