Познатата пејачка ја нападнаа заради позицијата во која спие нејзината новородена ќерка

Познатата пејачка и актерка Џесика Симпсон конечно ја покажа ќерката Бирди Мае. На нејзиниот  шарм не можеа да и одолеат стотици луѓе, но имаше и такви кои беа подготвени да ја критикуваат.

Џесика  сакаше само да објави фотографија од својата ќеркичка во шарена фустан, но многумина веднаш забележаа дека девојчето спие на стомакот.

„Не сакам да бидам идиот, но бебето треба да спие на грб”, еден коментар на Истаграм предизвика лавина рекации.

View this post on Instagram

Birdie Mae Johnson

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Имено, експертите советуваат дека новороденчињата треба да спијат странично или на грб, бидејќи спиењето на стомакот го носи ризикот од Синдром на ненадејна смрт на доенчиња. Тоа е препорака на Американската академија за педијатрија.

View this post on Instagram

💕 SISTERS 💕 #MAXIDREW #BIRDIEMAE

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

„Стоевме над неа и ја ставивме во таа поза за да ја фотографираме. Уживајте во скапоцениот момент. Среќен Велигден “, напиша мајката на Џесика, Тина Симпсон.

Facebook Comments
(Visited 1.386 times, 1 visits today)