Познатата македонска пејачка блескаше на свадбата на својата мајка – НЕВЕСТАТА ПРЕСРЕЌНА, со ќерката изгледаат како сестри!

И ќерката на невестата никого не остави рамнодушен …

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Мајката на познатата македонска пејачка Викторија Лоба, Татјана Луговаја, го кажа своето судбоносно „да“.

Интимната свадбена прослава се одржа во црквата Света Софија, во Охрид, а покрај невестата која блескаше во венчаницата големо внимание привлече и нејзината ќерка која беше една од девериците.

Многумина коментираа дека мајката и ќерката блескаа на свадбата, и се уште се главна тема во медиумите.

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Имено, Викторија за овој посебен момент избра преубава тоалета во бебешка сина нијанса и никого не остави рамнодушен.

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Пејачката за венчавката на својата мајка носеше и долги бели свилени ракавици, а како изгледаше погледнете во продолжение.

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Невестата пак, носеше модерна бела венчаница без ракави со долг вел, а тортата беше украдена со преубави бели цветови.

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Елегантната сина креација што ја носеше ќерката на невестата е со потписот на македонската модна креаторка Моника Коцарева.

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Викторија со ова свое издание можеше да го засени и Холивуд, а и нејзината мајка блескаше во преубавата венчаница.

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Викторија на настанот беше заедно со својот вереник Ѓорги, а целото издание го зачини со бели високи потпетици.

Повеќе фотографии од настанот погледнете во продолжение…

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба

Фото: Принтскрин/ Викторија Лоба
(Visited 3.274 times, 1 visits today)