Реклама
Стил

Познатата Македонка покажа како се носи трендот што го обожава и Цеца – се прошета и го украде шоуто

Облечена по најнова мода, во сребрено од глава до пети...

Реклама

Ги воодушеви сите со сребрениот комплет

Познатата скопјанка Агнеса Органџиева на својот профил на Инстаграм речиси секојдневно споделува модни комбинации кои претставуваат вистинска инспирација за бројни дами.

Така беше и овој пат кога познатата инфлуенсерка се прошета во уште едно впечатливо издание и ги воодушеви сите.

Маркетинг

Но овој пат во прашање е малку поинаков сексапил што Агнеса реши да го покаже, предизвикувајќи воздишки и тоа закопчана до грло.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Имено, познатата русокоса својот шарм го нагласи со боја која што е хит оваа сезона и која што ја носеше од глава до пети.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Станува збор за панталони и сако во сребрено-сива нијанса, од светкав материјал и со широк крој. Агнеса сакото го носеше откопчано, така што се гледаше црното боди што го носеше под него, а половината дополнително ја истакна со „ременот“ со голема црна панделка од сатен со кој ги држеше панталоните.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Ваквите комплети од екстравагантни материјали се хит во светот и ги носат многу познати дами, а неодамна во слично издание заблеска и Цеца Ражнатовиќ, но и водителката Ирена Спировска.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Ирена Спировска

Фото: Инстаграм/ Ирена Спировска

Па, која од овие три комбинации ви се допаѓа најмногу?

Поврзано

Back to top button