Реклама
Наши ѕвездиФитнес

Познатата Македонка и во „најобични“ хеланки изгледа брутално – по РАЗВОДОТ му се посвети на вежбањето, резултатот е фасцинантен

Реклама

Еве какви вежби прави познатата Македонка…

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Облечена во тесни шарени хеланки и спортска куса маичка со истиот леопард дезен таа се поти во теретаната додека ги прави напорните вежби.

Нашата позната инфлуенсерка Агнеса Органџиева во последно време не излегува од теретана, а резултатот е повеќе од очигледен.

Таа овој па реши пред фановите да покаже како изгледа додека вежба и веднаш предизвика бура од реакции.

Маркетинг

Облечена во тесни шарени хеланки и спортски „топ“ со истиот дезен таа се поти во теретаната додека ги прави напорните вежби.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Но очигледно дека лесно и оди и ужива додека го прави тоа, за што сведочат и нејзините снимки.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа води сметка за својата линија и сака да биде фит, па редовните тренинзи за неа не преставуваат никаков проблем.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Нејзините објави посебно им се допаднаа на претставниците на посилниот пол, но тие воедно им се инспирација и на многу жени.

Инаку, Агнеса во центарот на вниманието дојде по бурниот развод со нејзиниот поранешен сопруг, Роберт Орданоски, поранешниот директор на АЕК.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Тие тогаш се „препукуваа“ преку социјалните мрежи, обвинувајќи се меѓусебно за тоа кој е виновен за крахот во нивниот брак, а нивните расправии беа интересни за јавноста и со денови се зборуваше за нив.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Но по некое време решија да ги „закопаат копјата“ и сега се во многу подобри односи, најмногу заради нивните деца.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Популарната тренсетерка на социјалните мрежи редовно објавува прекрасни модни комбинации кои исто така претставуваат одлична инспирација за многу жени.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа сега има голем број фанови и нејзините фотографии секогаш привлекуваат внимание, посебно кога е средена од глава до пети, без разлика дали е во фустан, здолниште, панталони или фармерки.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Впрочем во тоа можете да се уверите и сами, посебно од нејзините изданија на крајот од галеријата.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button