Познатата Албанка НЕ можеше да избере полош фустан

Пејачката овој пат претера

Познатата пејачка Рита Ора настапи на „Capital Radio Jingle Bell Ball“ во „О2“ арената во Лондон, а најмногу внимание привлече со необичниот фустан за кој многумина прокоментираа дека е кич.

Во прашање е фустан со асиметричен крој кој ја открива десната рака, голем дел од стомакот и има длабок шлиц, а кој Рита го носеше со необични сандали кои потсетуваат на чизмички со сличен дезен.

Таа целото издание го зачини со мала високо врзана пунџа со која не беше врзан задниот дел од косата, а од модни додатоци носеше впечатлива нараквица, големи обетки и прстени.

Многумина се согласија дека овој фустан е потполно промашување и и’ порачаа следниот пат да се обиде да избере нешто што ќе и стои поубаво.

Што мислите вие?

(Visited 418 times, 1 visits today)