Реклама
Наши ѕвезди

Погледнете што правел Мики во Белгија, ќе се изненадите – испливаа снимки од неговиот живот во туѓина

Пејачот во Белгија не работел само како келнер...

Реклама

Ова ги изненади сите

Мики Секуловски во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ важи за еден од најдобрите пејачи и неговите настапи досега беа генијални.

Откако се појави на грандиозната сцена ги освои симпатиите на сите, а неодамна во разговор за Гранд се потсети и на натпреварот од сличен формат кој се емитуваше и снимаше во нашата земја.

Маркетинг

Имено, станува збор за македонскиот „Идол“, шоу во кое тој го однесе второто место и со кое се претстави на македонската публика.

Маркетинг
Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Тој и тогаш преку ноќ ја освои публиката со својот неверојатен талент, но по некое време како да исчезна од нашата музичка сцена.

И како што самиот откри неодамна, заради некои проблеми во семејството, Мики решава да замине во Белгија каде останува пет години.

Принтскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Тој таму работи како келнер, а она што кај нас малкумина го знаат е дека Мики и таму се пријавува во слично шоу.

Инстаграм/ Мики Секуловски

Станува збор за шоуто „The Voice van Vlaanderen“ кое е белгиско ријалити музичко талент-шоу наменето за фламанското говорно подрачје и е дел од франшизата на популарното шоу „The Voice of Holland“ кое започна со емитување во 2011 година.

Инстаграм/ Мики Секуловски

Мики во ова музичко талент-шоу се претстави во 2022 година, а како изгледаа дел од неговите настапи, погледнете во продолжение:

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button