Погледнете со што Брена на својата снаа и го честиташе роденденот – НАЈПРЕКРАСНИОТ подарок што го доби мама Александра

Една фотографија откри и во каков однос е популарната Пријовиќ со мајката на нејзиниот сопруг Филип.

Прекрасно!

Семејството Живојиновиќ живее складен живот и важи за една од најпознатите фамилии во регионот.

Откако Филип Живојиновиќ се ожени со Александра Пријовиќ, па го добија и малиот Александар, нивното семејство не само што се зголеми за уште еден член, туку и атмосферата стана уште повесела.

Мама Александра денес полни 25 години, а Лепа Брена меѓу првите и честиташе на прекрасен начин.

Пријовиќ со својата мајка

„Среќен роденден, секогаш да те следи љубов, храброст и поддршка“, напиша Брена преку социјалната мрежа Инстаграм.

Еве како изгледаше нејзината честитка:

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Покрај Брена, на познатата пејачка роденденот и го честиташе и нејзината свекрва Зорица Накиќ, мајката на Филип.

Таа објави заедничка фотографија на која тие двете се прегрнати и на овој емотивен начин и’ го честиташе роденденот на снаата.

Зорица со оваа фотографија покажа дека е во одличен однос со сопругата на својот син што го доби од бракот со Боба Живојиновиќ.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Да потсетиме, Зорица Накиќ со Бобан го доби синот Филип, а тој потоа со Брена ги доби Виктор и Стефан.

Пријовиќ со својата мајка и мајката на Филип

Сите тројца се во одлични односи, а очигледно и меѓу Зорица и Брена не постојат проблеми.

Филип со својата мајка

Таа важи за убава, добронамерна русокоса. Живее во Америка и повремено го посетува Белград.

Пријовиќ со својата мајка и Лепа Брена на одмор во Дубаи

Сите тројца се во одлични односи, а очигледно и меѓу Зорица и Брена не постојат проблеми.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

 

(Visited 3.271 times, 1 visits today)