Погледнете на што ги троши парите најмладиот милијардер во светот

Кајл Џенер сака да се фотографира и да покаже на социјалните мрежи се што има.

Овој пат таа реши да покаже каков автомобил, поседува. За неа, парите не се проблем и таа ги троши за свои интереси!

Најмладиот милијардер во светот има импресивна колекција од седум луксузни аавтомобили, а најновиот по ред е овој сребрен автомобил кој го  платил 450.000 долари.

View this post on Instagram

spicy 🌶 🥵

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Сестрата на ѕвезда Ким Кардашијан беше изненадена што ја претставуваше покрај нејзините возила, а некои следбеници ѝ рекоа дека не треба толку многу автомобили.

View this post on Instagram

freaky friday

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Да се потсетиме, Кајл е на врвот на најуспешни и богати бизнисмени на листата на Форбс, а најголем дел од нејзиниот приход доаѓа од нејзината козметичка компанија, која постои три години.

Facebook Comments
(Visited 41 times, 1 visits today)