Погледнете колку е талентирана ќерката на Џенифер Лопез

Ќерката на Џенифер Лопез уште еднаш покажа дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото. 49-годишната Џенифер на нејзиниот канал на Јутјуб објави видео од нејзината нова песна „Medicine”, на која исто така присуствуваше и нејзината 11-годишна ќерка Ема, која јаиспеа познатата песна на Алиси Кис – „Ако јас не те земам“.

Иако влезе сосема срамежливо во собата полна со соработници на нејзината мајка, Ема наскоро доби самодоверба и го пушти својот ангелски глас, по што гордата мајка ја прегрна.

„Треба да ја натераме да излезе и да пее на турнејата”, кажа Џенифер, додека другите се поздравуваа со Ема.

И можеби нејзиниот брат близнак, Макс, би можел да и се придружи на неа, кој веќе се занимава со танц.

Facebook Comments
(Visited 50 times, 1 visits today)