Реклама
Наши ѕвезди

Погледнете како македонската ледена кралица се прошета низ Скопје – ваква пазареше и во маркет

Македонската ледена кралица привлече погледи од минувачите.

Реклама

Студот не ѝ може ништо на Бетика, која си го тера она што си го замислила.

Бети Котовчевска или Бетика, како што е потпишана на социјалните мрежи е девојката која извесно време е главна тема во медиумите.

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

Бети практикува капење во студени води по примерот на Вим Хоф, екстремен холандски атлетичар кој во светот е познат како Ледениот човек (The Iceman).

Маркетинг

Нејзин личен рекорд е капење во студена вода на -33 степени Целзиусови, во Лапонија.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

Вљубеник е во природата и обожава да се капе во студените реки и езера во нашата земја, сега на зима.

Многупати има истакнато дека Македонија изобилува со езера и водопади во кои може да се практикува капење во студена вода.

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

Годинава дури и ѝ е исполни најголемата желба, да учествува во експедицијата во Франција, организирана од Вим Хоф и да се искачи на Алпите и тоа по шорц.

Експедицијата ја предводеше неговиот инструктор Леандре, познат како Леденото момче (Iceboy).

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

Деновиве таа е во Скопје, каде одлучи да се капе и во студените води на реката Треска, на кањонот Матка.

Освен тоа, Бетика се прошета низ градот целосно боса, па дури таква пазареше и во маркет.

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

ФОТО: Фејсбук / Бетика Котовчевска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button