Реклама
Наши ѕвезди

Погледнете како изгледале во младоста Шенка и Ѓорѓи Колозови – беа и останаа едни од најголемите

Шенка Колозова некогаш и сега

Реклама

Познатата актерка Шенка Колозова денес го прослави својот 77 роденден

Познатата македонска актерка, Шенка Колозова, денес има посебна причина за славење. Имено, таа денес полни 77 години, а оваа вест израдува бројни обожаватели на познатата актерка.

Шенка има голема актерска кариера зад себе и се има појавено во бројни театарски и телевизиски остварувања.

Маркетинг

Принтскрин

Таа е една од нашите најпознати актерки, а со глума започна да се занимава од своја 18-годишна возраст, во штипскиот театар.

Маркетинг

Најпозната е по Македонските народни приказни, а првата улога во филм ја добива во 1975 година.

Принтскрин

Станува збор за филмот „Простодушна љубов“ во кој Шенка го игра ликот на Велинка, а потоа се појавува и во култната серија „Волшебното самарче“ која почна да се снима истата година.

Принтскрин

Таа долги години беше во брак со Ѓорѓи Колозов, кој почина прерано, во 2003 година, на 55 годишна возраст.

Принтскрин

Како Шенка изгледала во младоста, на почетокот од љубовта со Ѓорѓи, но и во текот на кариерата, потсетете се во продолжение…

Принтскрин

Принтскрин

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button