Погледнете како изгледала Менче Точи во младоста, но и што е она што НАЈМНОГУ и пречи сега, како жена во зрели години!

Популарната водителка јавно откри што доживеала, а неодамна сподели и фотографија од нејзината младост.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Новинарката Менче Атанасова Точи е една од најдобрите новинари во моментов во Македонија, која успева да обелодени многу неправди и нерегуларности во здравството.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Нејзините прашања и сознанија успеваат да го „потресат“ дури и министерот за здравство.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Таа веќе неколку години ги анализира состојбите во здравството, а преку статус на својот Фејсбук профил обвини дека здравството за време на пандемијата било во тотален хаос и колапс.

-Ова е тотален хаос и распад на здравствениот систем. Толку имам да кажам!!!, напиша новинарката.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Според неа, прво треба да се постави човек на влез на Клинички што ќе ги упатува пациентите со Ковид каде да се јават на преглед.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

-И наместо да се занимаваат со жолти и зелени зони, прво да си постават човек на влез во клинички што ќе ги упатува пациентите со ковид каде да се јават на преглед.

Кажале на телевизија, ве молам, додава Точи.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Професионално ја извршува својата работа, а тоа нормално доведува до успех.

Таа доби и новинарска награда „Никола Младенов“, што ја доделува МИМ.

Таа е наградена за серијалот текстови на тема сомнителен паралелен увоз на лекови, што беа објавени на порталот „Нова ТВ“. Како што соопшти МИМ, ова истражување укажа на сериозни злоупотреби од страна на институциите, манипулирање на граѓаните, богатење на одредени фармацевтски моќници и на носење закони по терк на претходната власт, со образложение дека увозот ќе ја намали цената на лековите.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Точи е активна и на социјалните мрежи, каде често го кажува и своето мислење за различни теми и актуелни работи во земјава.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Електричните тротинети стануваат се популарни и луѓето масовно ги купуваат, затоа што се брз начин на превоз, кој не ја загадува околинта, не е потребно да плаќате паркин, а сегде можете да стигнете за кратко време.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Сепак, за опасностите од управувањето на ова возило малку се зборува.

Возењето електричен тротинет умее да биде многу небезбедно, особено доколку не е совладано управувањето и се вози со несоодветна брзина.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

Менче на Фејсбук раскажа за непријатната случка која ја доживеала токму поради електричен тротинет.

-Електричните тротинети да се забранат. Не се за тука кај нас. Две девојки качени, не можат да закочат со голема брзина право на кај мене и вpиштат.

Фото: Фејсбук / Менче Точи

„Вриштат и сите околу. Тоа е голем стрес, за влакно се спасив. Излегоа од нигде никаде меѓу точаци и пешаци. И не е првпат. Малку ли луѓе на стpaдаа до сега“.

„Има ли ка-зни за ваквите или ќе си гин-ат луѓе од татини и мамини синови“, напиша Менче на Фејсбук.

 

Како изгледала Менче во младоста погледнете во продолжение:

Фото: Фејсбук / Менче Точи
Фото: Фејсбук / Менче Точи
Фото: Фејсбук / Менче Точи

Бонус галерија

Фото: Инстаграм

Жени, мода и електрични тротинети

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм
(Visited 233 times, 1 visits today)