Реклама
Наши ѕвезди

Погледнете како една од нашите НАЈУБАВИ И НАЈЗГОДНИ водителки го прослави својот роденден (фото)

На овој ден луѓето секогаш ми даваат толку многу љубов што се чувствувам како да летам.

Реклама

Блескаше од среќа на овој посебен ден…

Шармантната водителка од утринската на „Сител“, Јована Стојменовиќ, имаше посебна причина за славење.

Имено, на згодната водителка и беше роденден, па таа реши на сите да покаже дел од скромната прослава во нејзиниот дом.

Маркетинг

Таа позираше во куси кожни бермуди и широка црна блуска, а ја покажа и тортата, но не откри колку години полни.

Маркетинг
Инстаграм/ Јована Стојменовиќ

„Роденден! На овој ден луѓето секогаш ми даваат толку многу љубов што се чувствувам како да летам. Од срце ви благодарам за секоја честитка, прегратка и убава мисла, која ми ја испраќате на овој ден. Ве сакам!“ напиша Јована во описот на својата објава.

Инстаграм/ Јована Стојменовиќ

Вистински професионалец во работата

Инаку, шармантната Јована Стојменовиќ веќе долго време е дел од утринската програма на Сител, а самата работа носи стрес и непредвидливост, со оглед на тоа што секојдневно се соочува со различни профили на луѓе кои се јавуваат во емисијата.

Таа во една пригода за Гламур магазин откри како се справува со предизвиците како новинарка и водителка, но и како успева речиси секој ден да стане рано и денот да го започне додека сите ние спиеме.

Инстаграм/ Јована Стојменовиќ

„Секоја работа има своја тежина, најважно е да сте професионалец, но и позитивно да гледате на нештата, па да ги пронајдете предностите на секоја ситуација и работен ангажман… Точно е дека се будите ненаспани, но стасувате на работа за тројно пократко време поради празните скопски улици рано наутро. Уживате во изгрејсонцата, а и завршувате со работа во термин кога останатите прават пауза за оброк… За дотерувањето и концентрацијата, се е до добрата организација и вештини кои ги развивате со текот на времето“, изјави Јована во една пригода во интервју за Гламур магазин (види тука).

Инстаграм/ Јована Стојменовиќ

Инстаграм/ Јована Стојменовиќ

Инстаграм/ Јована Стојменовиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button